Оборона Львова 1939 р.

Оборона Львова 1939 р. 

Вересень 1939 р. Полихає друга світова війна. Німецькі підрозділи долають героїчний опір польської армії та все глибше вгризаються до тіла Польщі. Західні союзники Польщі мовчать. Аж громадськість Другої Речи Посполитої приголомшує новина: німці під Львовом! Втім, вихід німецьких військ до Львова вже на 12 день війни не був несподіваний, адже це стародавнє руське місто - столиця Східної Галичини (перейменованої поляками перед війною у Малопольщу Східну) знаходилася відносно недалеко від Словацького кордону. Якби не шляхетна постава Угорщини (що не дала дозволу на атаку Польщі зі своєї території), німці були б тут ще раніше. Незважаючи на це, полякам вдалося організувати тверду оборону Львова, яка тривала 10 днів. Попри численні спроби, місто так і не було взято гітлерівцями, а дісталося їх союзникам з Червоної армії, яка за домовленістю пакту Ріббентропа-Молотова підійшла до Львова зі сходу. Цими вересневими днями нам вдалося побувати у Львові, тож гріх було не відшукати деякі історичні сліди цих подій. Перенесемося у далекий Львів вересня 1939 р. і довідаємося як це було...


Діти Львова

У Львові спішно закінчує формування 40-й піхотний полк «Діти Львова», що 3 вересня приймає присягу та до 5 вересня 5 транспортними потягами вирушає на фронт. Цей полк у складі якого було 28% солдатів-українців увійде до складу героїчного гарнізону міста Варшави. Він буде битися вірно, не очікувано вірно, як на представників пригнобленої у Другій Речи Посполитій національності.

Розвиток подій

Сил наявних у Львові було недостатньо для того щоб одразу організувати оборону на далеких підступах до міста. Отже оборона організовується безпосередньо на десяти в'їздах до міста. При цьому в першу чергу укріплюються підступи до міста із заходу. 

План дій

Оперативний план «Захід» не передбачав оборони Львова, втім швидке просування у глиб Малопольщі 14 німецької армії та форсування ворогом Сяну, а також відсутність можливості його затримки створили загрозу швидкого захоплення Львова. Тож місто мусило готуватися до оборони.

200 км пішохідних маршрутів

Натисніть тут і зачніть писати. Црял мольлиз ты аутым маиорюм молыжтйаы йн прё ючю дикырыт фабыллас эи эа эож новум аюдиам ты вим хёнк аутым ед зыд трактатоз.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати